Top Sport

Вардарци го одработеа последниот тренинг пред Сосиедад

Македонскиот шампион Вардар го одработи последниот тренинг пред утрешниот меч со Реал Сосиедад во третото коло на Лигата на Европа.

Предводени од тренерот Чедомир Јаневски, за „црвено-црвените“ ова е последен вистински тест пред дуелот со шпанскиот великан во борба за првите поени во првиот настап во групна фаза во една од европските лиги.

Фото: ФК Вардар

 

Scroll to Top