Top Sport

Барди со асистенција, нов дебакл на Леванте во режија на Хуанми

Енис Барди повторно беше еден од најдобрите играчи на Леванте на гостувањето кај Реал Бетис, но неговиот клуб загуби со 3:1 и остана заглавен на последното место во шпанската Ла лига, како единствен клуб кој нема победа оваа сезона.

Барди уште во 7. минута му асистираше на поранешниот фудбалер на Арсенал, Шкодран Мустафи за водство на гостите на „Бенито Вилјамарин“, и Леванте го заддржа водството до 54. минута, кога на сцена стапи Хуанми.

Тој прво во 54. минута израмни по асистенција на Вилијан Жозе, за само девет минути подоцна истата комбинација да направи пресврт за 2:1 водство. Хуами во 78. минута го комплетираше хет-трикот и беше заменет.

Бетис сега на четвртото место со 27 поени, додека Леванте се последни со 7 освоени поени.

Standings provided by SofaScore LiveScore

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

Horimiya (Dub) Episode 6

4 anime 4Anime How NOT to Summon a Demon Lord Ω

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

anime website To Your Eternity

Scroll to Top