Top Sport

Барса доведе 17-годишник од Турција, го „врза“ со 400 милиони евра

Каталонскиот клуб го доведе во своите редови 17-годишниот фудбалер Емре Демир од редовите на турски Кајсериспор.

Барса за младиот фудбалер плати 2 милиони евра, а во откупната клаузула има и неколку дополнителни милиони низ разни бонуси.

Младиот турски фудбалер потпиша договор со клубот од „Ноу Камп“ до 2027 година, а откупната клаузула за евентуален негов трансфер е вртоглави 400 милиони евра.

Сезонава Демир ќе игра во Барселона Б.

Scroll to Top