Top Sport

Хамилтон: Притисокот за прва Ф1 титула влијае врз Макс!

Луис Хамилтон се подготвува за трката за Големата награда на Русија во Сочи каде Мерцедес обично победува. Пред трката Британецот зборуваше за Макс Ферстапен и инцидентот кој се случи во Монца. Луис, кој заостанува 5 бода за Холанѓанецот, смета дека Макс Ферстапен е под притисок затоа што никогаш не бил поблизу до првата шампионска титула во Ф1.

„Очигледно е под притисок, но тоа не го признава. Се сеќавам како ми беше мене кога бев во истата позиција. Беше напнато. Поминав низ многу различни емоции и не успевав баш најдобро да се носам со тоа. Многу очекуваш од себе си и притисокот е се поголем затоа што имаш страст за победување“ рече Хамилтон.

Тој смета дека борбата со Макс кога ќе возат тркало до тркало ќе ја одлучи искуството.

„Сите мора да сме паметни и да знаеме кога не можеш прв да поминеш низ свиокот, најважно е да преживееш до следниот свиок. Треба да знаеш дека не е се во тоа да се победи во еден свиок“ нагласи Британецот.
Трката за ГН на Русија во Сочи се вози во недела, на 26. септември.

Watch Pretty Rhythm Movie: All Star Selection - Prism Show☆Best Ten Episode Full-Raw

GoGoAnime: Naruto (Uncropped) anime episode 220 online free at https://gogoanime.be attack on titan season 3 gogoanime

AnimeHeaven: Uchuu Senkan Tiramisù Specials anime episode 3 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Provenexpert: https://www.provenexpert.com/kissanimemx/

Www2 sgc: https://www2.sgc.gov.co/Noticias/Lists/Comentarios/DispForm.aspx?ID=6530

Scroll to Top