Top Sport

Барса се намачи со третолигашот Линарес

Барселона речиси цел меч губеше од Линарес, клуб кој се бори за опстанок во третата шпанска лига, пред да стигне до 1:2 победа и да се пласира во осминафиналето на Кралскиот куп во Шпанија.

Хуго Дијаз го донесе клубот од Андалузија во шокантно водство во 19. минута, за потоа на тимот на Чави Ернандез да му биде потребен „отпадникот“ Усман Дембеле, кој влезе во второто полувреме за да израмни во 63. минута од мечот. Само шест минути подоцна младиот Феран Жутгла, фудбалер кој неодамна беше прекомандуван од Б-тимот на Барса во првиот тим, ја обезбеди победата над Линарес.

И другите прволигаши во улога на фаворити имаа тесни победи за пласман во осминафиналето – Валенсија со 2:1 ја победи Картахена, Мајорка со 2:1 славеше над Еибар, додека Реал Сосиедад со 3:2 го победи Леганес.

КОПА ДЕЛ РЕЈ, 1/16 ФИНАЛЕ

Картахена – Валенсија 1:2

Еибар – Мајорка 1:2

Леганес – Реал Сосиедад 2:3

Линарес – Барселона 1:2

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4anime. biz My Hero Academia Season 3 (Dub)

4Anime Naruto

free anime online Attack on Titan (Dub)

4 anime Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime website JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

tải go88
Scroll to Top