Top Sport

Бешикташ на пенали го освои Турскиот Суперкуп за тројна домашна титула

Актуелниот турски шампион Бешикташ ја освои и титулата од Суперкупот, откако по 1:1 во регуларните 90 минути и во продолжението, со 4:2 го совлада тимот на Анталијаспор на мечот кој се одигра во Доха, Катар.

dobivaj vesti na viber

Канадскиот ветеран Атиба Хачинсон ги донесе Бешикташ во водство во 33. минута од мечот, но истиот фудбалер потоа си постигна автогол во 74. минута за да примора продолженија, во кои немаше голови. Додека сите четири пеналџии за Бешикташ беа прецизни, Анталија утна два пенали за да ја загуби титулата.

go88 ra đời năm nào nohu go88 nhóm kéo go88

Tải Tài Xỉu Sunwin APK IOS Mới Nhất miễn phí tải game sunwin download sunwin apk

Scroll to Top