Top Sport

Бејл стрелаше, Тотенхем во полуфиналето на Карабао купот

Тотенхем се приклучи на Манчестер сити и Брентфорд во полуфиналето на англискиот Лига куп (Карабао куп), откако со 3:1 славеа на гостувањето кај второлигашот Стоук сити со головите на Герет Бејл, Бен Дејвис и Хери Кејн. Последниот полуфиналист ќе биде познат по мечот помеѓу Евертон и Манчестер јунајтед.

Бејл, кој беше критикуван поради малата минутажа и слабата ефикасност по камбекот во северен Лондон, го отвори резултатот во 22. минута, но Стоук успеаја да израмнат во 53. минута, пред Дејвис да го врати водството во 70. минута, за Хери Кејн во 81. минута да стави точка на натпреварот.

AniWatch anime sites: Watch My Hero Academia Episode 5

4Anime 4anime safe: Watch Attack on Titan Final Season Episode 12

Scroll to Top