Top Sport

Белгија против Италија без Лукаку и Азар

Белгија, утре против Италија ќе се бори за третото место во Лигата на нации. Белгискиот селектор, Роберто Мартинез, тимот за натпреварот ќе го составува без Ромелу Лукаку и Еден Азар.

„Поради преоптовареноста на мускулите, Лукаку и Азар, не се во најдобра форма и нема да го играат натпреварот за третото место против Италија. Двајцата поради тие проблеми ќе го напуштат кампот на репрезентацијата. Не знам колку време ќе им биде потребно да се одморат“, рекол Мартинез.

Селекторот рекол дека Лукаку нема веднаш да се врати во Челси, туку дека ќе ги оди во дома во Белгија. Според него ова не претставува проблем за репрезентацијата и неговиот клуб Челси.

Најавувајќи го натпреварот Мартинез рекол: „Во дуелот со европскиот шампион сакаме да ги тестираме нашите можности и да учиме“.

Натпреварот во Торино, на стадионот на Јувентус, ќе започне во 15 часот.

Website https://animeflix.nl: Watch Last Exile (Dub) animeflix Episode 26 animeflix hunter x hunter

KissAnime: Saint Seiya: The Lost Canvas 2 anime episode 13 online free at https://kissanime.mx kissanime online

Watch Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man - Tachikomatic Days Episode Full

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

AniWatch: Armor Shop for Ladies & Gentlemen Flips the Script anime episode 3 online free at https://aniwatch.pro anime websites

Scroll to Top