Top Sport

Бензема нема постигнато гол во 2024 година – Виновни му се соиграчите

Францускиот напаѓач Карим Бензема се уште нема постигнато гол во 2024 година.

Бензема од минатото лето е член на Ал Итихад, одлично играше до декември, кога започнаа шпекулациите дека не е задоволен во клубот и дека сака да се врати во Европа.

Напаѓачот најпрвин влезе во клинч со тренерот Нуно Еспирито Санто, кој потоа доби отказ, а новиот тренер марсело Гаљардо не го стави на спискот играчи кои потауваа на зимските подготвки.

„Јас не сум истиот Карим Бензема од Реал Мадрид. Ова не е истата игра, ниту истите соиграчи. Ми треба помош. Не можам се да направам сам, не можам сам да го добијам натпреварот“, рече Бензема. шоуто „ Action with Walid “.

Scroll to Top