Top Sport

Билиќ: Одговорноста е моја, управата ќе реши дали ќе останам

Хрватскиот тренер Славен Билиќ ја прифати одговорноста за новиот пораз на Вест Хем. „Чеканите“ на отворањето на 9.коло во Премиер лигата, загубија од Брајтон (0:3).

„Тешко е да се каже нешто паметно во овој момент. Ја преземам одговорноста за овој резултат, не сакам да се кријам. Ситуацијата не е добра и сега управата ќе треба да го направи она што мисли дека е потребно. Јас сум борец, но тие треба да одлучат“, рекол Билиќ и дополнил.

„Секако дека сум разочаран. Не сакам јавно да ги прозивам играчите, но ова денес навистина не беше добро. Им се извинувам на навивачите“.

Scroll to Top