Top Sport

Мората е вистински магионичар

Истиот ден кога менаџерот на Челси, Антонио Конте изјави дека е „магионичар“, неговиот напаѓач Алваро Мората покажа дека има талент за магични трикови.

Неговата сопруга, Алис Кампељо постави видео на Инстаграм на кое нејзиниот 24-годишен сопруг покажува магичен трик. Поранешниот играч на Реал Мадрид може да ја смени кариерата доколку не му оди фудбалот.

Scroll to Top