Top Sport

Брахим им донесе нова победа на Милан, Каљари во нова криза

Милан му се приклучи на градскиот ривал Интер на врвот на табелата во Серија А, откако стигнаа до тешка 2:0 победа над новиот прволигаш Венеција на „Сан Сиро“.

Брахим Дијаз, кој е во Милан како позајмен фудбалер од Реал Мадрид, во 68. минута по одличната акција и по асистенцијата на Тео Ернандез, успеа да го постигне првиот гол на мечот, пред Ернандез во 82. минута да зголеми на 2:0 за четврта победа во пет кола за тимот на Стефано Пиоли. Брахим има три гола и една асистенција во првите шест меча за Милан оваа сезона.

На Сардинија пак, продолжија со лошите игри – Каљари загуби со 0:2 од Емполи за да остане на претпоследното место на табелата во италијанскиот шампионат.

СЕРИЈА А, 5.КОЛО

Милан – Венеција 2:0

Каљари – Емполи 0:2

Standings provided by SofaScore LiveScore

Peeping Life: The Perfect Evolution Episode Full

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Watch anime online for free at AnimeFreak animefreak bleach

Website https://animepahe.cc: Watch Anime de Training! Ex animepahe Episode 12 stream anime online

Sites google: https://sites.google.com/view/animeheaven-official/home

Fr quora: https://fr.quora.com/profile/gogoanimelol/answers/published

Scroll to Top