Top Sport

„Чеканите“ ги исфрлија Јунајтед од Лига купот, Челси и Тотенхем се спасија по пенал-серија

Дејвид Мојс и Вест хем имаа слатка „одмазда“ за домашниот пораз во Премиер лигата од Манчестер јунајтед во саботата, елиминирајќи ги „ѓаволите“ во 1/16 финалето на Англискиот лига куп сред „Олд Трафорд“ со 1:0 победа.

Мануел Ланзини го постигна единствениот гол на мечот за победа на „чеканите“ против комбинираниот тим на Оле Гунар Солскјер.

Фаворитите Челси и Тотенхем, пак, успеаја да влезат во осмиафиналето по пенал-победи. На „Стемфорд бриџ“, Тимо Вернер им донесе предност на домаќините во 54. минута, пред Камерон Арчер да израмни за Астон вила. Во пенал-серијата, Вила утнаа два пенали. Тотенхем пак, имаше 2:0 водство кај Вулверхемптон, пред регуларните 90 минути да завршат 2:2, а во пенал серијата „волците“ утнаа дури три пенали.

Арсенал, немаа проблеми како фаворитите, победувајќи го Вимблдон со 3:0, додека и Брајтон стигна до лесна победа од 2:0 против Свонси.

ЕФЛ ЛИГА КУП, 1/16 ФИНАЛЕ

Арсенал – Вимблдон 3:0

Челси – Астон вила 1:1, 4:3 пен.

Манчестер јунајтед – Вест хем 0:1

Вулверхемптон – Тотенхем 2:2, 2:3 пен.

Брајтон – Свонси 2:0

Милвол – Лестер 0:2

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Golden Warrior: The Gold Lightan (https://aniwatch.pro/m/Pyzg) Episode 52

WCOStream: Medaka Box (Dub) anime episode 12 online free at https://wcostream.cc the flintstones wcostream

Wnyblues: https://wnyblues.org/My-Blues-Society/My-Profile/userId/137786

Bigpictureclasses: https://www.bigpictureclasses.com/users/animefreakws

Scroll to Top