Top Sport

Брегалница подобра од Академија Пандев, Силекс го победи Работнички

Брегалница го победи тимот на Академија Пандев со 1:2 на гости и триумфално ја отвори сезоната во Првата фудбалска лига. Силекс по враќањето во елитата триумфираше против Работнички со 2:0.

dobivaj vesti na viber

Јоковиќ во 16. минута донесе водство за Академија Пандев на дуелот во Струмица, но Брегалница направи комплетен пресврт во вториот дел.

Дарко Додев постигна прекрасен гол во 57.минута и израмни на 1:1, а Александар Ристевски пет минути подоцна уште еднаш ја затресе мрежата на домаќинот.

Силекс во Кратово го победи Работнички со 2:0. Арсим Љамалари го отвори резултатот со удар со глава во 58.минута, а Филип Стојчевски од пенал го постави конечниот епилог во судиското продолжение од натпреварот.

 

Вчера, Струга ТЛ ја совлада Победа со 3:0.

Scroll to Top