Top Sport

Бруно повторно „удри“, Португалија има 2:0 водство против Македонија

Португалија успеа да го удвои водството против Македонија на 2:0, откако Бруно Фернандеш во 66. минута од мечот доби одлична топка од Диого Жота, по која Столе Димитриевски беше немоќен, а на надежите на Македонија дека може да направи сензација во Порто им преостануваат само уште дваесетина минути игра.

Scroll to Top