Top Sport

Четворица играчи Јунајтед влегле во клинч по поразот од Брајтон

Рано утрово англиските медиуми објавија дека атмосферата во Манчестер јунајтед е драматично нарушена. Дека многу работи во клубот не одат според плант покажа и дебаклот во саботата на домашен терен од Брајтон (1:3). По мечот имало жесток конфликт меѓу четворица фудбалери.

Против Брајтон, фудбалерите на Манчестер јунајтед изгледаа како никогаш да не одиграле ниту еден натпревар заедно, а сето тоа кулминираше по натпреварот во соблекувалната.

Според англиските медиуми, по натпреварот се случиле два одвоени инциденти во соблекувалната во кои учествувале четворица играчи.

Прво, капитенот на клубот Бруно Фернандеш решил да му каже некои работи на помладиот колега од средниот ред, Скот Мектоминеј.

Против Брајтон младиот Шкотланѓанец го имаше првиот старт сезонава во Премиер лигата. Како одигра подобро беше повторно да биде резерва.

Жесток конфликт имале и партнерите во последната линија, Лисандро Мартинез и Виктор Линделоф.

Останува да се види како Ерик Тен Хаг ќе ја реши оваа ситуација, бидејќи ова на тест го става авторитетот што ги има во соблекувалната.

Манчестер јунајтед моментално се наоѓа на 13. место на табелата во Премиер лигата.

Scroll to Top