Top Sport

Даглас Коста се враќа во Јувентус

Поранешниот фудбалер на Јувентус, Даглас Коста се понуди повторно да игра во Серија А. Подготвен да игра за најниска можна плата.

Италијанските медиуми откриваат дека тој повторно ќе игра за Јувентус од јануари до јуни.

Неговиот договор со Лос Анџелес Галакси истекува по Новата година.

Поранешниот бразилски репрезентативец го носее дресот на Јувентус од 2017 до 2022 година. Во кариерата играше Гремие. Шахтјор, Баерн и ЛА Галакси.

Scroll to Top