Top Sport

Даглас Коста: За Јуве, ако треба и крв ќе дадам

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста ги отфрлил шпекулациите дека ќе замине од Јувентус во Манчестер Јунајтед.

Англиските медиуми долго време шпекулираат дека „црвените ѓаволи“ се сериозно заинтересирани за Бразилецот. Даглас Коста тврди дека вакво сценарио не е можно бидејќи ако треба и „ќе даде и крв“ за Јувентус.

„Ова го пишувам за да ги отфрлам сите шпекулации кои се објавени, а се однесуваат на преговори со одредени клубови во финишот на преодниот рок. Веќе сум кажал дека сакам да останам во Јувентус, да освојувам трофеи, дури и крв ќе дадам за Јуве ако треба. Жуниор Мендоса е мојот менаџер и единствената личност која има дозвола да говори во мое име“, порачал Даглас Коста.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

english anime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

4Anime Death Note (Dub) Episode 34

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

anime website 4Anime Death Note (Dub)

4anime. biz Attack on Titan Season 2

tải go88
Scroll to Top