Кристијано Роналдо во неделата го реши дербито на Торино откако го постигна единствениот гол од пенал (инаку јубилеен 5.000 за Јувентус во Серија А).

Сепак, критичарите на Португалецот, беа пресреќни што во мечот го видоа можеби најлошиот удар во блескавата кариера на ЦР7.

Откако Миралем Пјаниќ од слободниот удар му ја „мести“ топката на Роналдо, овој упати катастрофално лош удар, кој заврши во аут.

https://topsport.mk/fudbal/ronaldo-so-5-000-gol-na-juve-vo-serija-a-go-reshi-derbito-na-torino-video/