Top Sport

Давид Бабунски потпиша за Мезоковежд

Македонскиот репрезентативец Давид Бабунски ќе остане во Унгарија, но наместо за Дебрецен, во иднина ќе настапува за Мезоковежд. Тој ќе биде соиграч на Ремзифаик Селмани, кој ова лето го засили унгарскиот тим.

dobivaj vesti na viber

Давид Бабунски кариерата ја почна во младинската академија на Барселона, а потоа играше и за Црвена Звезда, Јокохама Маринос, Омија, Ботошани, Виторул и за Дебрецен.

Во новата сезона ќе го носи дресот на унгарскиот прволигаш Мезоковежд.

Scroll to Top