Top Sport

Давид Луиз ќе остане во Арсенал

Претседателот на Бенфика Луис Фелипе рекол дека во овој преоден рок Давид Луиз нема да се врати на „Ла Луж“. Фелипе сакал да го донесе Бразилецот, кој летово ќе биде слободен играч, но признал дека тоа нема да се случи.

„Разговаравме како татко и син. Тој е од оние што ја сакаат Бенфика, но исто така е и голем професионалец кој сака да заработи. Кога разговаравме тој со својот менаџер одеше во Арсенал за да го продолжи договорот“, рекол Фелипе.

Давид Луиз во кариерата има настапувано и за Челси и ПСЖ.

Scroll to Top