Top Sport

Давид Силва ќе добие статуа пред „Етихад“

Манчестер сити ќе му оддадат почит на својот легендарен фудбалер Давид Силва, кој заминува ова лето од „Етихад“ со статуа пред нивниот стадион и со мозаик во нивниот тренинг-центар.

dobivaj vesti na viber

Шпанецот помина 10 години во клубот и беше клучен во четирите титули од Премиер лигата, а минатото лето по заминувањето на Винсен Компани беше прогласен за капитен на тимот. Откако сезоната на Сити заврши со пораз од Лион во четврт-финалето од ЛШ, Силва ќе замине од клубот како слободен фудбалер и најверојатно ќе заврши во Лацио.

„Блескавата 10-годишна кариера на Давид Силва ќе биде одбележана со статуа на стадионот ’Етихад’. Силва беше информиран за одлуката од претседателот на клубот, Халдун Ал-Мубарак по последниот меч од Премиер лигата против Норич минатиот месец. Покрај тоа во тренинг-центарот ќе има мозаик во чест на Шпанецот“, се вели во објавата на тимот.

Link with us
  • go88
  • tại sunwin apk tại sunwin cho android sunwin
  • rikvip quảng cáo rikvip1 rikvip
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top