Top Sport

Дортмунд има нова гол-машина: Себастијан Але презентиран како нов „милионер“

Германскиот бундеслигаш Борусија Дортмунд го претстави новото засилување Себастијан Але. Тој дојде од Ајакс за 35 милиони евра од Ајакс, потпиша договор на четири години и треба да претставува замена за Ерлинг Халанд кој се пресели во Манчестер Сити.

dobivaj vesti na viber

Але минатата сезона за Ајакс постигна 34 гола и имаше девет асистенции во сите натпреварувања, а пристигна од Вест Хем во 2021 година.

 

Scroll to Top