Top Sport

По „ужасот“ против Израел – Роналдо заборавил да дава голови од слободен удар?

Португалија во средата го совлада Израел со 4:0 во последниот тест пред ЕУРО 2020, а Кристијано Роналдо можеше да се пофали со својот 104. интернационален гол, но голем број на фанови беа зачудени од катастрофалниот слободен удар кој го упати асот на Јувентус.

Ова не е првпат на Роналдо да му се смеат за катастрофалната форма со слободните удари, откако статистиката покажа дека постигнал само еден гол од 72 обиди од слободен удар откако се пресели во Јувентус во 2018 година. Од 2009 до 2018 година, Португалецот постигна 33 гола од 444 обиди за Реал Мадрид.

Роналдо го скрши малерот, постигна гол од слободен удар (Видео)

 

AnimeFreak Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Kuroko's Basketball 2 Episode 25

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. Watch Calamity of the Zombie Girl Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD. Watch Sweet Spot Episode Full

KissAnime Plurk: https://www.plurk.com/KissAnimemx

Scroll to Top