Top Sport

Два гола на „Спајдерменот“ Јоветиќ за камбек на Херта кај Штутгарт

Црногорскиот ветеран Стеван Јоветиќ постигна два гола за Херта да стигне до камбек 2:2 реми на гостувањето кај Штутгарт во 14. коло на германската Бундеслига.

Штутгарт имаше атомски старт на мечот, поведувајќи преку Омар Мармуш по само 15 минути игра, за само четири минути подоцна Филип Форстер да зголеми на 2:0. 32-годишниот Јоветиќ во 40. минута намали на 2:1, со неверојатен гол по кој прославуваше како „Спајдермен“, пред во 76. минута да израмни за Херта во борба за поени за избегнување на зоната за испаѓање.

Да потсетиме, покрај Романецот Флорин Радучој, Јоветиќ е единствениот фудбалер на светот кој постигнал голови во петте најсилни европски лиги (Англија, Шпанија, Италија, Германија и Франција).

Херта останува на 14. место со 15 поени, едно место и еден поен пред Штутгарт.

Standings provided by SofaScore LiveScore

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch My Hero Academia Season 3 (Dub)

AniWatch My Hero Academia (Dub) Episode 6

AniWatch The Rising of the Shield Hero (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

AniWatch Tokyo Revengers (Dub) Episode 20

tải go88
Scroll to Top