Top Sport

Рубљов преку упорниот Гојо, Русија води со 1:0 во Дејвис купот

Андреј Рубљов добро се испоти, но ја оправда улогата на фаворит, победувајќи го Борна Гојо со 6:4/7:6(5) за да донесе 1:0 водство на Русија во финалето од Дејвис купот во Мадрид.

dobivaj vesti na viber

Гојо започна одлично, но не успеваше да го пронајде посакуваниот брејк во првиот сет, пред фаворитот Рубљов да го освои со 6:4. Во вториот сет беше уште потесно, и светскиот број 5, Рубљов дури во тај-брејк успеа да го победи Гојо, херојот од победата над Србија во полуфиналето и светски рекет број 279.

Хрватска ќе се обиде да го однесе финалето во одлучувачкиот меч во двојки каде што ги имаат прворангираните Мектиќ и Павиќ, кога Марин Чилиќ ќе излезе на теренот против актуелниот шампион од САД опен, Данил Медведев.

tải sunwin apk tải sunwin apk game bài sunwin

tải sunwin apk sunwin sunwin tài xỉu

sunwin.apk mới nhất game bài sunwin game bài sunwin

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu

sun win

Scroll to Top