Top Sport

„Екип“ со сатирично видео „удри“ по Серхио Рамос

Серхио Рамос, легендата на Реал Мадрид, во летниот преоден рок го напушти клубот и се пресели во ПСЖ. Рамос како слободен играч се пресели во Париз, потпиша две годишен договор тежок речиси 24 милиони евра.

Најавен како големо засилување, Рамос се уште не одиграл ниту една секунда за новиот клуб. Тој се рехабилитира од повредата.

Неговата повреда е тема за расправа во француската фудбалска јавност, а влијателниот „Екип“, во понижувачко видео го прикажа Рамос како дух.

„Во клупските простории од време на време можете да видите силуета на човек кој зборува шпански“, зборува водителот во видеото наречено „Мистеријата на Рамос“.

Во видеото, авторите разговараат со неколу соговорници, кои се обидуваат да објаснат необични појави во клубот кои се поврзани со Рамос. Пред крајот на видеото, со свеќи и посебни реквизити, тие го повикуваат духот на Рамос.

„Екип“, неколку пати го критикуваше клубот поради трансферот на Рамос. Според нив, тој трансфер бил непотребен.

4 anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime stream 4Anime Kiss x Sis (TV)

My Hero Academia Season 2 (Dub)

watch anime free Boruto: Naruto Next Generations (Dub)

Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway Episode 4

4Anime Your Name. Episode Full

Scroll to Top