Top Sport

Елмас е во најскапиот тим во Серија А составен од играчи до 21 година

Репрезентативецот на Македонија од редовите на Наполи, Елиф Елмас, според „Трансфермарк“ има место во најскапиот тим во Серија А, составен од фудбалери до 21 година.

Елмас кој ја „збудале“ италијанската јавност со двата гола што ги постигна за Македонија на натпреварот против Словенија, според оваа специјализирана агенција за трансфери на фудбалскиот пазар во моментов вреди 17 милиони евра.

Најскап играч во овој тим е Матијас Де Лихт за кого Јувентус платија 75 милиони евра, а тука се и имиња како Федерико Кијеза (60 милиони), Николо Заниоло (40 милиони), Сандро Тпнали (30 милиони), Никола Милнковиќ (30 милиони)….

Најскапиот тим во Серија А составен од фудбалери до 21 година:

Scroll to Top