Top Sport

Фановите на ПАОК со провокација: Македонија е една и единствена и таа е тука!

Гигантот од Солун, ПАОК вечерва на домашен терен го пречека рускиот Спартак Москва во меч од третото квалификациско коло за Лигата на шампионите, но очигледно фудбалот беше во втор план – наместо тоа решија да ја провоцираат Македонија.

Гледачите на ТВ мрежите ги пречека транспарент на англиски за странска публика: „Македонија е една единствена и таа е тука“. Останува да се види дали УЕФА ќе ги казни за ова мешање на политиката во фудбалот.

 

 

Scroll to Top