Top Sport

Фановите на ПСЖ ја нарекоа Шакира проститутка

Колумбиската поп-дива Шакира беше на мета на навивачите на Пари Сен-Жермен пред реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите против Барселона, каде што игра нејзиниот сопруг Жерард Пике.

Ултрасите на ПСЖ се пофалија со неколку фотографии од подготовките за мечот (на кој нема да може да присуствуваат), и покрај навредите за Барселона, на еден банер пишуваше: „Shakira a la Jonquera“, по градчето Жонкера на границата помеѓу Шпанија и Франција познато по проституција.

И тоа пред 8 март, Денот на жената.

Scroll to Top