Top Sport

Феликс Магат прв кандидат за селектор на Косово

Косово може да добие звучно име за нов селектор, откако локалните медиуми објавија дека поранешниот тренер на Баерн Минхен, 68-годишниот Феликс Магат е прв кандидат да го замени Швајцарецот Бернар Шаланд.

Шаланд си замина по домашниот 1:2 пораз од Грузија кој потврди дека Косово нема шанси да се пласира на Мундијалот во Катар во 2022 година.

Магат, познат како „Големиот диктатор“ ја освојуваше германската титула со Волфсбург, а работеше и во Шалке, Вердер, Хамбургер, Франкфурт и Фулам.

AnimeFLV Watch english anime Online in HD for FREE

Watch anime online for free at AnimeFreak anime stream

GoGoAnime: Natsume's Book of Friends LaLa Special anime episode Full online free at https://gogoanime.be overlord gogoanime

AniWatch: Tales of Little Women (Dub) anime episode 48 online free at https://aniwatch.pro watch anime online

AIR GEAR: Kuro no Hane to Nemuri no Mori - Break on the Sky (https://animeflix.nl/m/Lq2D) Episode 3

Scroll to Top