Top Sport

Филипс го потпиша договорот со Манчестер сити

Манчестер Сити за прв пат го потврди заминувањето на Габриел Жесус во Арсенал, а еден час подоцна го пречека Калвин Филипс. „Граѓаните“ за трансферот во Филипс му платија на Лидс 42 милиони фунти.

dobivaj vesti na viber

Англискиот репрезентативец е третото засилување за Сити, претходно во клубот пристигнаа напаѓачите Ерлинг Халанд и Џулијан Алварез.

Филипс веќе го избра својот број и ќе игра со бројот 4 на дресот.

„Среќни сме што можеме да го потврдиме доаѓањето на Калвин Филипс со шестгодишен договор“, изјави Сити.
Калвин Филипс е дете во Лидс Јунајтед. Тој е член на првиот тим од 2014 година, а во дресот на тимот на „Еланд Роуд“ експлодираше во претходните две сезони, кога успеа да стане стандарден репрезентативец.

 

Link with us
  • playgo88info go88 thiên đường online go88
  • sunwin mới sunwin mới sunwin
  • sun win top 1 sunwin phien ban cu sunwin
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top