Top Sport

Фиорентина не го заборави семејството на Астори

Фудбалскиот клуб Фиорентина, донирале 1,5 милиони евра на семејството на починатиот Давиде Астори, објавија италијанските медиуми.

Астори, во март 2018 година, почна во сон во хотелската соба во Удине, каде тимот бил во карантин пред мечот со Удинезе.

Клубот од Фиренца го објавил финансискиот извештај за минатата година, кој покажува дека внесена уплатата за семејството на починатиот капитен.

Минатата година Фиорентина ја зашиле со минус од 15,7 милиони евра. Годината претходно клубот имал добивка од 37 милиони евра.

Scroll to Top