Top Sport

Фиорентина во преговори со Маурицио Сари

Маурицо Сари, по завршувањето на сезоната, би можел да биде промовиран во нов тренер на Фиорентина. „Кориере Фиренце“, пишува дека челниците на клубот, имале една средба со тренерот и неговиот менаџер.

Од страна на Фиорентина, на состанокот биле директорот Даниеле Праде и извршниот директор Џо Бароне.

Сари (62), оваа сезона е без работа, откако доби отказ во Јувентус, во јули минатата година.

Фиорентина, оваа сезона, ја започна со Џузепе Јакини, кој во ноември доби отказ, а на неговото место клубот го именуваше Чезаре Прандели. „Виолетовите“, не блескаат и под водство на Прандели. по 23 рунди во Серија А, се наоѓаат на 14.место на табелата.

Dr. Stone: Stone Wars Eve of the Battle Special Feature (https://animefreak.ws/m/xWJB) Episode Full at AnimeFreak bleach animefreak

My Hero Academia Season 2: Hero Notebook (Dub) (https://funimationfree.com/m/q2JW) Episode Full at website https://funimationfree.com. See more dragon ball super english dub funimation

Scroll to Top