Top Sport

ФК Вардар најави промени во раководството по неуспешната сезона

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар ја информираше јавноста за следните чекори откако оваа сезона не успеа да се врати во елитата, па најмалку уште 12 месеци ќе биде второлигаш. Од клубот најавија реформи, реконструирање на раководството и зајакнување на финансиската ситуација.

dobivaj vesti na viber

Во соопштението на ФК Вардар, се вели:

„По завршувањето на оваа сезона и по неуспехот да се оствари главната зацртана цел со должна почит кон сите наши симпатизери време е за да ги резимираме работите.
Фудбалскиот клуб Вардар на почетокот на оваа сезона ги преживуваше најтешките мигови во својата 75-годишна историја.

Вардар не е обичен клуб. Вардар е иконата на македонскиот спорт и за сите што себеси се идентификуваат со Македонија и со најдоброто од Македонија на фудбалски план.
Изминатава сезона беше турбулентна, со лоши и добри моменти за кои што секако делумна вина постои и кај нас во управата.

Но, ние го гледаме Вардар како долгорочен проект за враќање на стариот сјај и тоа е процес кој што неможе да се реализира преку ноќ иако притисокот од сите е голем соодветно за името кое што го носиме.

Сега следи период на анализа, по кој што во блиска иднина ќе излеземе со комплетно нова организациска поставеност и структура на управниот одбор за управување со клубот како и зајакнување на финансиското работење и зголемување на буџетот.

Најавуваме и враќање на стариот сјај на познатата вардарова школа за млади играчи, кои што во иднина ќе бидат столбот на нашиот клуб.

Вардар ќе се врати посилен како никогаш во тоа бидете сигурни. Ќе застане повторно на нозе спортската и фудбалска гордост на Македонија и ќе имаат одново причини за радост и за славење сите симпатизери и навивачи.

Секогаш и секаде со Вардар!“

Link with us
  • rikvip halloween rik vip
  • rikvip đế chế tỷ đô rikvip tải game rikvip
  • tải go88 tại game go88 trí tuệ siêu phàm
Game bài đổi thưởng
Scroll to Top