Top Sport

(Фото+Видео) Нејмар не личи на фудбалер

Нејмар се уште е во процес на рехабилитација од тешката повреда и операција на коленото.

Откако се пресели од ПСЖ во Саудиска Ал Хилал, наводно за 400 милиони евра за две сезони, заработи повреда која го спречи да игра оваа сезона.

Времето го поминува на различни начини, а како што истакнуваат корисниците на социјалните мрежи, очигледно е дека фудбалот не му е во преден план.

Бразилскиот ас е снимен на роденденската прослава на поранешната фудбалска ѕвезда Ромарио. Она што веднаш го привлече вниманието на корисниците на X (поранешен Twitter) е неговиот изглед.

Иако најверојатно ќе се врати на теренот во посакуваната форма, Нејмар денес не личи на професионален фудбалер, што многумина го коментираат на социјалните мрежи.

„Одбивам да верувам дека е тој“, „Ова мора да е фотомонтажа“, „Што им даваат во Саудиска Арабија?“, „Ја изеде целата плата“, „Каква штета“, се само дел од коментарите.

Scroll to Top