Top Sport

Фудбалер на Сантос урна рекорд стар 59 години

Фудбалерот на Сантос, Анхело Габриел Боргес, испиша историја во Копа Либертадорес. Габриел урна рекорд стар 59 години и стана најмлад стрелец во историјата на ова натпреварување.

Сантос гостуваа во Аргентина, кај Сан Лоренцо, во квалификациите за пласман во главната фаза во Копа Либертадорес. Бразилците славеа со 3.1, Брага погоди во седмата, Марињо во 45., а историјата беше испишана во четвртата минута од судиското надополнување на времето во вториот дел, кога Габриел го совлада голманот на Сан Лоренцо.

Габриел со 16 години, три месеци и 16 дена го урна рекордот на Хуан Карлос Карденас.

WCOStream wcostream cartoons: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 8 (https://wcostream.cc/m/zL1Q/ep-8)

AnimeTV my anime tv: Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26

Scroll to Top