Top Sport

Германска работа! Фрајбург му даде 5 гола на Менхенгладбах за 24 минути!

Дуелот помеѓу Борусија Менхенгладбах и Фрајбург во 14. коло од германската Бундеслига е пресметка помеѓу високопласираниот Фрајбург и нископласираните Менхенгладбах, но никој не можеше да замисли дека по само 27 минути од мечот ќе биде 0:5 за гостите од Фрајбург.

Тимот на тренерот Кристијан Штрајх започна фуриозно – веќе по две минути Макс Егештајн постигна гол за водство, за во петтата минута да биде 0:2 (Кевин Шаде), за во 13. 0:3 (Кристијан Линхарт), а во 19. минута 0:4 (Нико Хофлер). Петардата за само 24 минути ја комплетираше Лукас Хелер.

Што уште може да се случи до крајот?

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 23

watch anime ANIMEFLIX Komi Can’t Communicate

anime streaming Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

anime stream TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

Tokyo Revengers (Dub) Episode 16

tải go88
Scroll to Top