Top Sport

Горецка направи такви мускули што му се кине дресот!

Фудбалерот на Баерн Минхен, Леон Горецка за време на карантинот поради корона вирусот се посвети на својата физичка подготвеност, градејќи толку големи мускули на рацете, што во текот на мечот од ЛШ против Локомотив Москва, не изддржа неговиот дрес.

25-годишниот Германец, секогаш се фалел со својата физичка подготвеност, но оваа година имаше неверојатна физичка трансформација, која очигледно оди со последици.

Лудата физичка трансформација на Леон Горецка

Scroll to Top