Top Sport

Халиловиќ со голчиште и со посвета за Ѓорѓе Балашевиќ

Хрватскиот фудбалер Ален Халиловиќ постигна убав гол за на своите Бирмингем сити да им донесе 2:1 победа над Квинс Парк Ренџерс во 33. коло на англиската втора лига, но најмногу внимание на Балканот предизвика неговата маичка со ликот на Ѓорѓе Балашевиќ, неодамна починатиот кантавтор од Србија.

Поранешниот фудбалер на Динамо Загреб, влезе во игра во 63. минута, и го постигна својот прв гол за Бирмингем по трансферот минатата година.

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 at WCOStream wcostream dragon ball z

Watch Sleepy Princess in the Demon Castle Episode 8 at 4Anime 4anime app

Scroll to Top