Top Sport

Хамес Родригез: Ова ќе биде моја сезона!

Колумбискиот фудбалер, Хамес Родригез се врати во Реал Мадрид по двегодишната позајмица во Берн Минхен.

Плановите на кралскиот клуб беа летово да го продаде фудбалерот, но понудите што стигнаа за неговите услуги од Наполи, односно Атлетико Мадрид не беа задоволувачки за клубот од „Бернебеу“, па тој остана во Мадрид и сезонава ќе му биде на располагање на тренерот Зинедин Зидан.

Колумбиецот поака оваа сезона да му биде најдобрата до сега.

„Беше интересно. Играв после долго време. Чувството е уникатно. Ќе продолжам да работам за да напредувам. Се надевам дека би можело ова да е моја сезона во Реал“ – изјави Родригез.

Во следното коло, „кралевите“ играат против Леванте каде успешно настапува нашиот репрезентативец, Енис Барди.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime dub Record of Ragnarok

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub) Episode 10

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 14

watch anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

AniWatch Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train Episode Full

Scroll to Top