Top Sport

Играч на Менхенгладбах ќе биде замената за Вајналдум

Ливерпул во Германија најдоа замена за Жоржињо Вајналдум, кој кариерата ќе ја продолжи во ПСЖ.

Менаџерот Јирген Клоп, побарал да му го донесат Глоријан Нојхаус од Борусија Менхенгладбах. Според „Трансфермаркт“, 24-годишниот германски репрезентативец има цена од 40 милиони евра.

Новинарот на германски „Спорт 1“, Флоријан Плетенберг, тврди дека клубовите ги започнале преговорите.

Според овој извор, Ливерпул се уште не испратиле официјална понуда, веројатно тоа ќе го направат по завршувањето на Европското првенство.

Watch anime online for free at KissAnime anime stream. Takanashi Rikka Kai: Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Movie Lite Episode Full

AnimeDao Watch english anime Online in HD for FREE. Wan Jie Xian Zong 3rd Season (https://animedao.nl/m/zgdY) Episode 48

https://animeflix.nl animeflix spirited away. Watch To Be Hero [Chinese Dub] Episode 12

KissAnime Pantip: https://pantip.com/profile/6494141#topics

Scroll to Top