Top Sport

Икарди поради Ванда Нара одбил трансфер во Премиерлигата

Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Мауро Икарди, ја одбил понудата на англискиот клуб Вулверхемптон да се пресели во Премиерлигата. Аргентинецот не е во плановите на ПСЖ за следната сезона и речиси сигурно ќе го напушти „Паркот на принцовите“ ова лето.

dobivaj vesti na viber

Сепак, Икарди одбил да замине во Англија затоа што неговата сопруга Ванда Нара сака нивното семејство да се врати на Апенините. Со оглед дека таа е и негов фудбалски агент, Ванда Нара води преговори со новиот калчолигаш Монца чиј сопственик е Силвио Берлускони.

Минатата сезона, 29-годишниот Икарди одигра 30 натпревари и постигна само пет гола за ПСЖ во сите натпреварувања.

Scroll to Top