Top Sport

Инцидент на прославата на Сити: Фановите го нападнале голманот на Астон Вила

Манчестер Сити го прослави новиот шампионски трофеј во Премиер-лигата, но славјето го засени голем инцидент откако неколку домашни навивачи го нападнале голманот на Астон Вила, Робин Олсен.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случил веднаш по последниот свиреж на судијата, кога стотици фанови влетаа на теренот.

„Манчестер Сити сака искрено да му се извини на голманот на Астон Вила, Робин Олсен, кој беше нападнат по последниот свиреж, откако навивачите влетаа на теренот. Ние како клуб веднаш ќе покренеме истрага и штом ќе ги идентификуваме, неодговорните навивачи ќе бидат казнети со долга забрана за влез на стадионот“, објави Манчестер Сити на својата веб-страница.

Scroll to Top