Top Sport

Интер донесе засилување од Сардинија

Италијанскиот фудбалер Раул Беланова е нов играч на Интер, потврдија од клубот. Беланова пристигнува во Интер од Каљари на позајмица, со право на откуп на договорот.

dobivaj vesti na viber

Минатата сезона младиот италијански фудбалер одигра 31 натпревар за Каљари, постигна еден гол и забележа две асистенции.

Беланова пред Каљари играше за француски Бордо, Аталана и Пескара.

Минатата среда Интер го потврди доаѓањето на Ромелу Лукаку на позајмица од Челзи, а два дена подоцна го најави доаѓањето на Кристијан Аслани од Емполи.

Интер во овој преоден рок ги ангажираше и Андреа Онана од Ајакс и Хенрих Мхитаријан од Рома.

Scroll to Top