Top Sport

Интер може да го казнат Чалханоглу за интервјуто во кое го обвинува Инзаги

Според италијанските медиуми, Интер може да го казнат нивниот фудбалер Хакан Чалханоглу по неговото контроверзно интервју зо турскиот „Тивибу спор“, во кое го критикуваше тренерот Симоне Инзаги, но посебен бес беше резервиран за поранешниот соиграч од Милан, Златан Ибрахимовиќ.

dobivaj vesti na viber

Во интервјуто, Чалханоглу посочи дека „погрешните“ замени на Симоне Инзаги во последното дерби на Милано придонеле за поразот, иако подоцна мораше да го демантира тоа.

„Очигледно, дел од моите зборови беа погрешно интерпретирани од дел од медиумите. Никогаш не сум критикувал ниту еден тренер, посебно Мистер Инзаги, кого го сметам за еден од најдобрите и кој ми ја даде шансата да заиграм за Интер. Ако имавме добра сезона и освоивме два трофеи, тоа е негова заслуга“, се објаснуваше Чалханоглу.

Според „Ла газета дело спорт“, Чалханоглу го информирал Интер за интервјуто, но тоа не било добро прифатено од шефовите на тимот и тој може да добие финансиска казна.

Чалханоглу: Интер е многу посилен од Милан, Златан е престар за глупостите кои ги прави

go88 không vào được may88 nhà cái cho go88 Tải Go88 APK IOS mới nhất - Game bài đổi thưởng

sunwin stevia international sunwin investment sunwin international logistics co. ltd

Scroll to Top