Top Sport

Првото „Ел класико“ во новата сезона на 17 октомври во Мадрид

Првото „Ел класико“ во новата сезона од шпанската Ла лига ќе се оддржи на 19 октомври на „Сантијаго Бернабеу“, потврди лигата по објавувањето на календарот за новата сезона. Реваншот на „Ноу Камп“ ќе се одигра на 19 март.

dobivaj vesti na viber

Сепак, прв дуел меѓу двата вечни шпански ривали ќе дојде во текот на летото, кога на 24 јули на „Алиџант“ стадионот во Лас Вегас ќе се игра меч од „Сокер шампионската турнеја“.

go88 ông đồ go88 app hướng dẫn tải go88 về iphone

tải tool tài xỉu sunwin ios sunwin stevia international inc sunwin pazuru

Scroll to Top