Top Sport

Италијански новинар откри во кој клуб Роналдо ќе ја заврши кариерата

Фудбалската иднина на Кристијано Роналдо ќе биде една од темите што ќе го обележи почеткот на преодниот рок. Португалецот, донесе да му овозможи на Јувентус да ја освои Лигата на шампионите, оваа сезона не само што не успеа да направи значаен резултата во елитното натпреварување, туку тој и клубот остнаа и без титулата во Серија А.

Оваа сезона може да се претвори во вистинска катастрофа за Јувентус, доколку не успеат да изборат пласман во Лигата на шампионите.

Медиумите редовно се занимаваат со судбината на Роналдо. Изминатите недели се шпекулира дека тој ќе се врати во Манчестер јунајтед.

Новинарот на „Спортмедиасет“, Клаусио Рајмонди, тврди дека Роналдо и наредната сезона ќе биде во Јувентус, а откако ќе му истече договорот ќе се врати во Спортинг од Лисабон каде ќе ја заврши кариерата.

Роналдо, за Спортинг има одиграно 31 натпревар (постигнал пет гола). Во 2003 година за 19 милиони евра се пресели во Манчестер јунајтед.

GoGoAnime gogoanime hunter x hunter: Watch Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita. Episode 1 (https://gogoanime.be/m/AR41/ep-1)

AniWatch dubbed anime: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://aniwatch.pro/m/XznL) Episode Preview

Scroll to Top