Top Sport

Јуве и Милан подготвуваат трејд

Италијанските медиуми најавуваат дека Јувентус во летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе голманот на Милан Џиџи Донарума.

Јувентус и во минатото покажувал интерес за италијанскиот репрезентативец, меѓутоа Донарума беше прескап.

Во Торино сега имаат дополнителен адут за да го реализираат посакуваниот трансфер. Според медиумите Јувентус би платил одредена сума и во Милано би го испратил Федерико Бернардески. Засега не се наведува сумата која Јувентус ќе ја понуди, но се шпекулира дека таа ќе биде клучна за реализација на трансферот.

Scroll to Top