Top Sport

ММА борец убиен пред својот дом

Американскиот ММА борец Ајзеа Чепмен (30) бил убиен пред својот дом во градот Акрон. Од здобиените повреди Чепмен починал на патот кон болницата.

Чепмен кариерата ја започнал во 2009 година, а првиот професионален меч го имал три години подоцна.

Последниот настап го имал во Белатор во 2019 година кога бил поразен од Патрик Микс.

Во кариерата забележал девет победи и четири порази.

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 at Funimation funimation movies

Dragon Ball Z (Dub) (https://animefreak.ws/m/M88) Episode 291 at AnimeFreak attack on titan animefreak

Scroll to Top